Vyhledávání na webu

Kvalita

Aby recyklovaná pryž splňovala environmentální podmínky, musí být vyráběna ve vysoké kvalitě – tj. ze známého a konzistentního výchozího materiálu.

Recyklovaná pryž společnosti RPG Recycling se vyrábí pouze z pneumatik na konci životnosti a podléhá přísné a důkladné kontrole kvality. Každá pneumatiky projde v závodě kontrolou, zda je vhodná k výrobě vysoce kvalitního granulátu, nebo vhodná není (například z důvodu značné kontaminace nečistot).

Ve společnosti RPG Recycling, s.r.o. je standardním postupem odebírat vzorky každé denní produkce k měření a kontrole hlavních vlastností. Tyto záznamy jsou bezpečně uloženy pro případ, kdyby se zákazník chtěl zeptat na kvalitu konkrétní dodávky. RPG Recycling je certifikována v souladu se systémem řízení jakosti ISO 9001 (odkaz na otevření certifikátu ISO) a pravidelné kontrolován. Mimo ISO  9001 je firma certifikována podle ISO 14001 – Systém environmentálního managementu (odkaz na otevření certifikátu ISO).

Mimo denní kontrolu kvality, společnost provádí pravidelná testování na obsah vybraných 8 PAU, kdy jsou denní vzorky sledované šarže homogenizovány a postupným dělením (dle EN 142142) vytvořen reprezentativní vzorek jež je odeslán do akreditované laboratoře pro posouzení PAU. Zprávu o vyjádření a výsledcích PAU naleznete zde: (dáme odkaz).

V případě, kdy pryžový granulát je využit jako surovina pro výrobu výrobků z recyklované pryže, jež jsou pojeny polyuretanovým lepidlem navíc dochází k fixaci látek obsažené v pryžovém granulátu z ELT pneumatik, protože granule jsou obaleny pojivem a ty brání extrakci těchto aromátů na povrch.

Ozvěte se nám

Volat nám můžete na číslo +420 774 055 974, nebo nám napiště zprávu.