Takovou velkou pneumatiku není jednoduché zpracovat, proto v RPG Recycling vlastníme speciální zařízení na vytržení patních lan nadrozměrných pneumatik, díky kterému nadrozměrnou pneumatiku rozřízneme po obvodu abychom pneumatiku zmenšili a dokázali ji dostat do drtiče.

Ročně těchto nadrozměrných pneumatik projde přes řezačku kolem 1 000 tun.


RPG Recycling, s.r.o. se může pochlubit navíc se zpracováním plnopryžových pneumatik, které jsou určené do skladů a na manipulaci materiálu v průmyslové výrobě. Nejčastěji se používají pro vysokozdvižné vozíky. Recyklace plnopryžových pneumatik má svá specifika, proto ne všechny  firmy, zaměřující se na recyklaci pneumatik recyklují plnopryže. 

Plnopryže se musí před samotným drcení předpřipravit pomocí speciální technologie, kterou vlastní právě společnost RPG Recycling, s.r.o. v Uherském Brodě.

Ročně firma zpracuje více než 1 000 tun plnopryžových pneumatik.


Výsledkem ekologického zpracování těchto pneumatik je stejně jako u ostatních pneumatik gumový granulát SBR, který se dále používá ve výrobním procesu při výrobě antivibračních desek, protihlukových stěn, ale také při výrobě desek do koňských stájí, při výrobě podlahy pro sportoviště apod.